Dziś

Rainbow Gathering w Jaworniku.

Polski tęczowy krąg zaprasza od 25 IV 2007- 16 V 2007 na Rainbow Gathering w Jaworniku 2 tygodnie leczenia, oczyszczania i kreatywnej wymiany przez warsztaty, muzykę i spotkania w kręgach.

Tęcza wzywa nas swymi kolorami do spotkania w tym wciąż dzikim i pięknym miejscu. Tutaj możemy żyć w harmonii z natura , dzięki temu odnajdując harmonie również w sobie, uczyć się od siebie nawzajem jak żyć w pokoju na naszej planecie. Chcemy spotkać się w świątyni matki natury, dzielić się pokojem, szacunkiem i miłością. Uczyć się jak kochać siebie jeszcze bardziej.  więcej


Wertep 2007.
W przebraniach Heroda, Żyda, śmierci, diabła i żołnierza odwiedzali mieszkańców wsi. W tym roku kolęda została rozszerzona o Jawornik, Rzepedź, Turzańsk, i Kulaszne, gdzie większość odwiedzanych ludzi stanowili dawni mieszkańcy Jawornika. Przyjmowali oni kolędników bardzo serdecznie, ciesząc się, że ta tradycja jest jeszcze żywagaleria


artukuł Katarzyny Drążek "Dobry pomysł na Jawornik"
     Super Nowości 16.10.2006

Rozebrane piwniczki  Wiosną jeszcze były ...

15.10.2006 - Widpust w Jaworniku - Święto wsi
Kulminacją nowego jawornickiego projektu i zarazem jego podsumowaniem będzie "widpust", czyli po łemkowsku odpust. Pustą dolinę ożywią występy artystyczne młodzieży szkolnej, kramy z ludowym rękodziełem, odbędą się degustacje tradycyjnych potraw, gry i zabawy integracyjne, jak również konkursy z wiedzy o kulturze, tradycji, historii regionu oraz tematyce przyrodniczej.

Z historii Jawornika II
Projekt trwający od czerwca do końca listopada 2005 roku. Zorganizowany został przez Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego, Orkiestrę św. Mikołaja z ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Zespół Szkół w Komańczy i Szkołę Podstawową w Wisłoku (wraz I klasą gimnazjum), a sfinansowany przez Fundacje PZU.


Witryna powstała dzięki wsparciu
Fundacji PZU
Fundacja PZU
© Design: Tatomyr 2005-2006