English
   - - -   INFO - - - MUZYKA - - - GALERIA - - - WYWIAD - - - TEKSTY    - - -   


Renesans Średniowiecza - CD

RENESANS ŚREDNIOWIECZAautorzy płyty
spis utworów
tajemnica płyty !!!
recenzje
zamów płytę


Odpust Zupełny - współczesna muzyka dawna. Zespół powstał w 1268 roku i po pewnym czasie zawiesił działalność. Reaktywował się u progu trzeciego milenium i obecnie próbuje odnaleźć się w naszych czasach. Grupa zgłębia dziwną czasoprzestrzeń rozciągającą się od średniowiecza do wiejskiego odpustu. Nikt nie wie, jak daleko sięga to kontinuum i co się jeszcze w nim kryje. Na repertuar grupy składają się pieśni rycerskie, patetyczne, satyryczne i frywolne, dawna piosenka biesiadna oraz średniowieczne i renesansowe tańce. Są to utwory polskie oraz pochodzące z zamków i odpustów chrześcijańskiej Europy. Zespół gra również piosenki i melodie, które można jeszcze czasem usłyszeć na wyprawach krzyżowych.


Średniowiecze renesansują: Anna Bielak - skrzypce, mazanki; Bogdan Bracha - piszczałki; Robert Brzozowski - kontrabas; Paweł Giszczak - obój; Piotr Majczyna - saz, oud, lira korbowa, mandola; Marcin Skrzypek - instrumenty perkusyjne, koboz
   1.   Saracen   4:21     
   2.   Disticha Catonis   2:34     mp3
   3.   Wesoły   2:50    
   4.   Terezyja   6:27     
   5.   Krakowiak sądecki   2:46     
   6.   La Volta   3:39      mp3
   7.   Koło rycerskie   3:08      mp3
   8.   Dżas   3:13     
   9.   Ballada o dwóch krukach   4:51    
  10. Medieval   5:36    
   11. Ballada o królu Henryku   6:17     mp3

Tajemnica płyty: Weźmij płytę tłoczoną z labiryntem i włożywszy w odtwarzacz (nie komputerow jednak, ale pospolity, do muzyki), cofnij do utworu pierwszego. Atoli nie zatrzymuj się, lecz cofanie kontynuuj, aż poczujesz opór. Będzie to takoż mniej więcej przy liczbach -3,36. K'woli poznania co zacz, wysłysz uważnie a śpiewaj w Wiliją.

Nagrań dokonano w listopadzie 2004 w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, w nagrodę za zdobycie Grand Prix na VI Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2003 roku.

Dziękujemy Marii Baliszewskiej w Radiowemu Centrum Kultury Ludowej

Realizacja i miksy: Wojciech Przybylski
Projekt okładki: Marcin Skrzypek
Opracowanie komputerowe: Piotr Wysocki
Druk: Intropak

   - - -   INFO - - - MUZYKA - - - GALERIA - - - WYWIAD - - - TEKSTY    - - -