mikołajki folkowe 2013

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277)  Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Agata Siemaszko i Kuba "Bobas" Wilk (Polska)

piątek, 6 grudnia, godz. 23.00

Agata Siemaszko i Kuba
Projekt Agata Siemaszko i Kuba „Bobas" Wilk powstał w 2010. Wcześniej muzycy spotykali się wielokrotnie przy okazji współpracy z innymi zespołami jak Trebunie Tutki czy Kale Bala. Agata Siemaszko od dziecka związana była ze środowiskiem folkowym. Kuba gra głównie jazz i funk, nie przeszkadza mu to jednak w otwieraniu się na inne gatunki. Muzycy starają się tworzyć nową jakość - jazzowe interpretacje tradycyjnych pieśni z Karpat (polskie, słowackie, romskie) czy stylizowane „na ludowo" własne kompozycje. Współpraca twórców została doceniona przez jury Festiwalu „Nowa Tradycja", gdzie zostali uhonorowani nagrodą Grand Prix oraz Nagrodą Specjalną im. Czesława Niemena (2011). Nagrania duetu wykorzystano w jednym ze spektakli zakopiańskiego Teatru im. St. I. Witkiewicza. Agata i Kuba brali też udział w festiwalach zagranicznych, m. in. Folk Baltica (Dania, Niemcy) czy w Festiwalu Unii Radiowej (Bułgaria). Po dwóch latach pracy ukazała się ich debiutancka płyta „Ogień i woda".
www.agatasiemaszkoikubabobaswilk.art.pl

MP3: Agata Siemaszko i Kuba - Palo svetos mance phirav, Agata Siemaszko i Kuba - Chojze mila, chojze, nit blata,

«« wróć



Logo plakat mikoajki

Absolwenci UMCS Swojej Chatce - kup cegiełkę!

 

23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „MIKOŁAJKI FOLKOWE 2013" przeszedł do historii. W czasie czterech dni, na trzech scenach wystąpiło 14 formacji zaproszonych z Węgier, Rosji, Ukrainy, Wietnamu, Litwy i Polski. Dodatkowo w konkursie „SCENA OTWARTA" rywalizowało 12 zespołów. Pierwszą nagrodę zdobył zespół "Dzikie Jabłka", drugą "Same Suki", trzecią "Duet Kipikasza". Specjalną nagrodę w konkursie na interpretację piosenki z repertuaru Ani Kiełbusiewicz otrzymała grupa Kalokagathos, a nagroda publiczności przypadła grupie „Same Suki". Bogato prezentował się Klub Festiwalowy w ramach którego odbyły się warsztaty tańców serbskich, pieśni litewskich, etno - solfeżu, pieczenia "nowych latek" oraz imponujący jarmark rękodzieła. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się studencka konferencja naukowa "Nowe życie tradycji. Inspiracje, zapożyczenia, recepcje motywów ludowych we współczesnej kulturze" oraz panel dyskusyjny „Po co nam Konwencja? Folk a Konwencja UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003".
Bardzo dziękujemy! Publiczności za liczne przybycie i atmosferę. Artystom za niezapomniane koncerty. Wolontariuszom za pomoc przy organizacji Festiwalu. Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę. Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu. Festiwal bez Was by nie istniał! Do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów. Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia czyli 11-14.12.2014.

Organizatorzy

   

 

 

Sponsorzy

 zeta    c

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Patroni medialni

 

 

Facebook