mikołajki folkowe 2005

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 12 zespołów w konkursie. 18 godzin filmów. 6 krajów. 3 sceny.

Wykonawcy

Balkan Sevdah (Polska)

niedziela, 11 grudnia, godz. 21.00

Balkan Sevdah
grupa założona we wrześniu 2004 w Warszawie (początkowo jako Sevdah). Liderem zespołu jest grający na bouzouki i śpiewający Marcin Zadronecki, należący wcześniej do Hasło w Encyklopedii Polskiego Folku Dżezvy. Pozostali muzycy: Olga Maracewicz (flety); Łukasz Talarek, grający w Hasło w Encyklopedii Polskiego Folku The Irish Connection - bendir, darabuka; Marcin Pukaluk (akordeon, śpiew). W repertuarze grupa ma tradycyjne pieśni pochodzące z różnych regionów Bałkanów - główne macedońskie i pirińskie, znaczną ich część stanowią także bośniackie sevdalinki i pieśni Turków kosowskich oraz archaiczne, wielogłosowe pieśni z Hercegowiny i Serbii. Występujące w nazwie grupy słowo "sevdah" w językach krajów bałkańskich oznacza "miłość", "kochanie". Zespół ma na swoim koncie występ podczas festiwalu "Orient Lublin" (2004; debiut sceniczny) oraz koncerty w warszawskich klubach muzycznych. Zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Scena Otwarta" Festiwalu Muzyki Ludowej Hasło w Encyklopedii Polskiego Folku "Mikołajki Folkowe" (2004). Dyskografia: "Ramizem" CD, Marcin Zadronecki 2005.
www.balkansevdah.art.pl

«« wróć



Logo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!

XV "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej".Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszystkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.

Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie | Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu | Urząd Miasta Lublin |

Urząd Marszałkowski w Lublinie | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

 

Patroni medialni:

Facebook