wersja ukraińska wersja polska


25 sierpnia (sobota)

Granica Dołhobyczów/Uhrynów

Europejski most - "Granica - 803"

(granica otwarta w godzinach 9.00 - 22.00)
(więcej)

26 sierpnia (niedziela)

Myców
Religijno - integracyjne uroczystości - "Powrót"

  • 11.00 - Liturgia w cerkwi św. Mikołaja
  • 13.00 - Panachyda na cmentarzu w Mycowie
27 sierpnia (poniedziałek)

Liski (Biłostok)
Uczczenie pamięci ks. M. Ripeckoho - "Pamięć, która jednoczy"

  • 11.00 - Służba Boża w cerkwi w Liskach i panachyda
  • 14.00 - Wspomnienie o niezłomnym greckokatolickim księdzu M. Ripeckim
  • 14.30 - Przejście do wsi Białystok
  • 15.00 - Panachyda za poległych w marcu 1944 we wsi Białystok
(9.00 - otwarcie granicy Korczmin/Staiwka, 10.00 - zbiórka osób przy cerkwi w Korczminie i wyjazd autokarami do Lisek, 16.00 - powrót z Lisek , 18.00 - zamknięcie granicy)
28 sierpnia (wtorek)

Korczmin/Staiwka
Religijno - artystyczne uroczystości "Spotkanie na granicy" z okazji święta Zaśnięcia NMP

  • 10.00 - Procesja z cerkwi w Korczminie do granicy
  • 10.30 - Oficjalne otwarcie granicy
  • 11.00 - Służba Boża przy cudownym źródle w Staiwce
  • 13.00 - Jarmark Transgraniczny - Teatr "Woskresinnia" (Lwów), Dautenis, Orkiestra św. Mikołaja - projekt Łem oraz zespoły ludowe z Ukrainy.
Jarmarkowi będą towarzyszyć wystawy fotograficzne i jarmark rzemiosła artystycznego

(granica otwarta w godzinach 10.30 - 18.00)

Zakopower

Zakopower - to wyjątkowe połączenie energicznej góralskiej muzyki ze współczesną. Wyjątkowe, gdyż fundament zespołu odzwierciedla skład klasycznej kapeli folkowej z Podhala - ze skrzypkami, altówką, basem i charakterystycznym dialektem w wokalu. Jednak repertuar stanowią nie przyśpiewki ludowe, a piosenki autorskie - często ze współczesną fabułą. To swoista, współczesna alternatywa muzyki folkowej Podhala. Mimo, iż silnie zakorzeniona jest w folklorze, to i tak wzmocniona jest kompletem współczesnych instrumentów oraz czystą rockową ekspresją. Ich muzyka wyróżnia się żywiołowością, energią i wysoką jakością spośród innych grup, które szukają inspiracji w góralskiej muzyce.

Zespół brał udział w nagraniu płyt " Kayah i Bregović", "Kolędy Pospieszalskich". W 2005 r. wydali swój debiutancki album, który przyniósł im wielką popularność zarówno w Polsce jak i za granicą. W tym roku zespół uczestniczył w trzech wielkich festiwalach folkowych w Ostrawie, Budapeszcie i Rudolstadt, na koncertach w Opolu, Top Trendy i innych. Niezależnie od tego gdzie grają, zawsze rozgrzewają publikę swoją niesłychaną energią!

Skład zespołu:
Sebastian Karpiel Bułecka - wokal, skrzypce
Bartek Kudasik - wokal, skrzypce
Wojtek Topa - wokal, skrzypce
Józef Chyc-Scepon - wokal, bas
Piotr Rychlec - klawisze
Michał Trąbski - gitara basowa
Łukasz Moskal - perkusja
Tomek Krawczyk - gitara

 

Habakuk

Zespół powstał w 1990 r. w Częstochowie. Czołowy zespół polskiej sceny reggae. Habakuk zawsze przyciąga na swoje koncerty mnóstwo ludzi. Wielkim wydarzeniem stała się współpraca z żywą, światową legendą reggae - Mikey Dreadem, podczas jego koncertów w Polsce. Przed rokiem wywołał wielką sensację wydając album, na którym znalazły się utwory wybitnego twórcy "Solidarności" - śp. Jacka Kaczmarskiego. Legendarne, rewolucyjne piosenki z lat 80-tych odważnie adoptowane do konwencji reggae ujawniły nowy, uniwersalny i ponadczasowy wymiar utworów Kaczmarskiego.

Jednocześnie ta oryginalna inicjatywa odświeżyła zainteresowanie nieco zapomnianym, lecz oryginalnym i ciekawym warstwom polskiej kultury. Wreszcie znacznie poszerzył krąg miłośników zarówno zespołu jak i muzyki reggae. W tym roku zespół wystąpił w takich miastach jak Londyn, Edynburg, Glasgow, Cork, Dublin, Galway, Belfast, a także na słynnym Glastonbury Festival- jako pierwszy w historii polskiej muzyki zaproszony do udziału! A teraz Habakuk wystąpi dla Ciebie! Aby uczestniczyć w ich koncercie wcale nie trzeba jechać do Anglii czy Irlandii. Wystarczy tylko przyjechać 25 sierpnia na granicę w miejsce przyszłego przejścia granicznego Dołhobyczów/Uhrynów.

Skład zespołu:
Wojek Turbiarz - wokal, gitara
Wojtek Cyndecki - gitara basowa
Jaromir Puszek - perkusja
Krzysiek Niedźwiecki - gitara solowa, wokal
Marek Makles - klawisze
Adam Celiński - akustyka
Piotr "Jackson" Wolski - perkusja

 

Arka Noego

Twórczość zespołu Arka Noego to połączenie rocka, folku i reggae. Najistotniejszy jest fakt, iż wszystkie partie wokalu wykonują dzieci. Tematyka piosenek jest religijna - śpiewają o wierze, miłości i powadze. Dziecięca szczerość nikogo nie pozostawi obojętnym!

Skład zespołu:
Robert Friedrich - gitara
Darek Malejonek - gitara
Maciej Starosta - perkusja
Marcin Pospieszalski - skrzypce, bas, klawisze
Mateusz Pospieszalski - saksofon, flet
Michał Garstecki - bas
Karol Nowacki - klawisze
Mikołaj Pawlak - flet
Robert Drężek - gitara
Tomasz Mazur - trąbka
Józef Zatwarnicki - puzon
Majka Friedrich - perkusja
Michalina Slany - skrzypce

 

Voo Voo

W 2005 roku minęło 20 lat od narodzin jednego z najbardziej twórczych i pracowitych zespołów w historii polskiej muzyki - Voo Voo. Dyskografia grupy to ponad 30 albumów - w tym z muzyką do spektakli i filmów - a corocznie liczba koncertów sięga 100. Muzyka Voo Voo to jedno z najbardziej oryginalnych zjawisk polskiej sceny rocka - bardzo osobista i szczególna, zawsze na odwrót zapotrzebowaniu masowemu, a mimo to zdatna konsekwentnie poszerzać krąg miłośników, skierowana do inteligentnego słuchacza, a jednocześnie zdolna to tworzenia hitów. Sami artyści podreślają - to muzyka, która niesie sobą " taki puls świata" - gdzie akcent pada zarówno na "świat", w sensie niewyczerpanej studni inspiracji w różnych kulturach świata, jak i na "puls", czyli nieuciszając żywota utworów.

O tym właśnie świadczy nie tylko staż pracy zespołu, lecz również jego wyjątkowa pozycja na polskim rynku fonograficznym. W muzyce Voo Voo łączą się inspiracje od szerokiego spektrum klasyki i różnorodności estetyk - Djivana Gasparyana, Jana Garbareka, Toma Waitsa, Paula Simona, The Beatles, Jamesa Browna, Roberta Frippa, Nusrata Fateh Ali Khana, Johna MacLaghlina, Jimi Hendrixa i Johna Coltrane - z osobistym, autorskim konceptem muzyki i tekstu. Warto zagłębić się w to wydarzenie.

Skład zespołu:
Wojciech Waglewski - kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista, producent
Mateusz Pospieszalski - kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, producent
Karim Martusiewicz - bas, producent
Piotr "Stopa" Żyżlewicz - perkusja

 

Hajdamaki

Na koncercie w Hamburgu zimni z natury Niemcy, tak zarazili się gorącą ukraińską energią, że ciężko było ich poznać. Styl muzyki Hajdamaków czerpie swoje źródło z różnych etnicznych melodii z całego świata, a szczególnie z różnych regionów Ukrainy, takich jak Polesie, Bukowina oraz Zakarpacie. Inne style muzyczne, które zawiera w sobie ich muzyka to punk i reggae. Tak więc muzyka zespołu Hajdamaki jest bardzo urozmaicona i w tym tkwi jej niepowtarzalność, za to są uwielbiani praktycznie wszędzie na świecie. Jeden z krytyków powiedział: "Muzyka Hajdamaków - to Europa, której dotychczas nie znaliśmy".

 

Vopli Vidoplasowa

Zespół "VV" już dawno stał się kultowym. To fenomenalne zjawisko. Z pewnością charyzmatyczna natura Olega Skrypki odgrywa tu czołową rolę. Oleg Skrypka - muzyk, kompozytor i poeta, organizator festiwalu "Kraina mrij", a do niedawna tancerz, tę listę można byłoby jeszcze przedłużać. Nie tak dawno zespół "VV" nagrodzono za znaczny wkład w rozwój rock - kultury. A wszystko zaczynało się w pokoju na 11-stym piętrze akademika ą15 Politechniki Kijowskiej w maju 1986 roku, od tego czasu ludzie młodzi duchem nie przestają zachwycać się ich twórczością.

 

FlyyzZza

Szaleństwo i potężna energia tworzą na dzień dzisiejszy zespół Flyzzza jednym z najbardziej perspektywicznych i najciekawszych zespołów w Ukrainie. Pięciu mężczyzn i jedna kobieta już siódmy rok pracują w ukraińskim showbiznesie, nie zapominając o zagranicy. Już niejednokrotnie Flyzzza była swoistą "wizytówką" Ukrainy na różnych scenach poza granicami swojego państwa.

Niezależność zespołu odczuwa się w ich muzyce. Dosyć lekkiej, wesołej a jednocześnie ciekawej. Ich styl to swoista mieszanka reggae, hip-hopu, funku, folku i jeszcze czegoś niezwykłego. Na jednym z pierwszych swoich festiwali wywalczyli sobie miano "najbardziej roztańczonego zespołu", po dziś dzień na koncertach zachwyca widzów swoimi rytmami.

Już w pierwszym albumie, który w 2006 roku został wydany w kampani "MOON Records", mieli trzy wspólne projekty z jednymi z najlepszych zespołów Ukrainy - Tartak, Ot Vinta oraz Skriabin. Do kolejnego albumu, planowanego wyjść jesienią 2007, już praktycznie są przygotowane wspólne utwory z TNMK i VV. Na swoim koncie mają już 4 videoclipy, które często można obejrzeć w ukraińskiej TV.

Skład zespołu:
Alla "Dżamałka" Nowak - wokalistka
Ŕndrij "Tima" Ňymczuk - autor tekstów, wokalista, producent
Oleksandr "˛waszka" ˛wanow - autor tekstów, wkalista, menager
Denis Waljajew - gitarzysta, kompozytor
Îleksandr Rudczyk - trąbka
Roman Jaremij lub "DJ Roma" - DJ

© Art CD