mikołajki folkowe 2010

 

Cztery dni muzyki, Scena otwarta, Warsztaty, Wystawy, Klub festiwalowy, Wykłady, Kiermasz rękodzieła

Średniowiecze online - Pokaz gry Ether Fields

Średniowiecze online - Pokaz gry Ether Fields
Średniowiecze online - Pokaz gry Ether Fields

niedziela, 12 grudnia 2010, godz. 14.00

Ether Fields to projekt informatyczny zrzeszający młodych ludzi  zafascynowanych tematem elektronicznej rozrywki. Jego celem jest stworzenie gry sieciowej, osadzonej w realiach średniowiecznej Europy z elementami fantastyki. Prace nad grą trwają od ponad dwóch lat. Niezależny zespół twórców liczy ponad dwadzieścia osób z całej Polski, z czego większość stanowią studenci. Osoby te poświęcają swój wolny czas, umiejętności i doświadczenie, wierząc, że rywalizacja ze światowymi liderami w dziedzinie produkcji i dystrybucji gier jest realna, a sukces- jak najbardziej możliwy do osiągnięcia.
Głównym założeniem projektu jest odtworzenie realiów średniowiecza, ukazując zarówno jego jasne jak i ciemne strony oraz ukazanie charakterystycznej dla tej epoki złożoności. Chodzi o skonstruowanie możliwie szczegółowo żywego, fascynującego i logicznego świata, który gracz będzie mógł odkrywać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich może być droga miecza- honor i waleczność, innym natomiast szlak kupiecki- przedsiębiorczość i gospodarność. Jeszcze innym- ścieżka magii i mistycyzmu- fantastyki i starych wierzeń. Kluczowym elementem kreowania świata gry jest metoda adaptacji kultury wieków średnich, w tym także: starych obyczajów, obrzędów, muzyki- czyli folkloru (również muzycznego).
Podczas prezentacji twórcy opowiedzą o procesach powstawania gry i założeniach projektu. Zostanie również przedstawiony krótki fragment rozgrywki.

«« wróć



Logo plakat mikoajki

Tegoroczne „Mikołajki Folkowe" odbędą się w dniach 9-12 grudnia, jak zwykle w ACK UMCS „Chatce Żaka" w Lublinie. Choć organizatorzy oficjalnie nie przyznają się do jubileuszu, nie da się ukryć, że festiwal w tym roku odbywa się po raz 20. Program zapowiada się bogato i interesująco.

Większość muzycznych propozycji to folk akustyczny, ale nie zabraknie też mocnego uderzenia. Wystąpią artyści z siedmiu krajów Europy: Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy.
W czwartkowy wieczór zobaczymy koncert w ramach projektu Ad Hoc, a po nim "Czarne Motyle".
Tradycyjnie w piątek odbędzie się konkurs „Scena Otwarta". A po nim koncert „Folk po Bandzie", gdzie wystąpią „Banda Dzeta" z Litwy oraz słowacka „Banda".

Na sobotnim Koncercie Głównym wystąpi grupa „Auli", Orkiestra św. Mikołaja (gospodarze) promująca swoją najnowszą płytę „Drugi koncert"; „Cimbaliband" z Węgier oraz laureaci konkursu.
W niedzielę odbędą się 2 koncerty o zupełnie odmiennym charakterze. Pierwszy z nich to specjalnie przygotowany we współpracy z Rafałem Rozmusem koncert „Lubelskie. Tradycja - inspiracja - kompozycje". oraz koncert z cyklu „Hello Folks!". W jego ramach zagrają kapele: folk-metalowy „Litvintroll" z Białorusi oraz folk-punkowy „Pipes and Pints" z Czech.

Tym muzycznym atrakcjom będzie towarzyszył cykl kameralnych koncertów „Folk Nocą", na którym wystąpi m.in. rumuński kwartet „Trei Parale". Będzie też działać Scena pod Schodami z muzyką tradycyjną.
Przewidziane są też warsztaty garncarskie prowadzone przez Piotra Skibę, zajęcia wokalne i rękodzielnicze grupy OVO oraz warsztaty dla dzieci prowadzone przez warszawski Dom Tańca. Będzie można też nauczyć się piec tradycyjne weselne korowaje. Na większość warsztatów będą obowiązywały bezpłatne wejściówki.

Organizatorzy

 

 umcs  ACK  sarf  wok  

 

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin 

 

Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin lub2016

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

cei  trstudios  wspa  hestia mpk  ck   md    wegry

 

 

Patroni medialni

gadki itvl rcentrum  wyborcza  radiolublin  serpent  kulturalud   a4   tvplub   zoom   folk.pl  etnosystem  

Facebook